07 lutego 2014

Warsztaty artystyczne - kalendarium na luty

Luty pełen jest nowości warsztatowych, takich jak biżuteria w antycznej oprawie, decoupage - świecznik z ornamentem czy druciarstwo artystyczne dla zaawansowanych. Nie brakuje też stałych pozycji, takich jak kursy filcowania i warsztatów, które od dawna były oczekiwane, jak na przykład witraż czy mozaika.

Szczegółowe kalendarium: 
W czasie trwania warsztatu uczestnicy wykonają talerz z drutu oraz poznają możliwości wykorzystania różnego rodzaju drutu do budowania większych form druciarskich.

druciarstwo artystyczne talerz

Drutowanie naczyń glinianych i szklanych to początek druciarstwa na Słowacji. Dzisiaj to tradycyjne rzemiosło nie ma już funkcji użytkowej, a zajmują się nim druciarze - artyści.

Opleść drutem można praktycznie każdy przedmiot, nadając mu ciekawy, dekoracyjny charakter.

Na warsztatach uczestnicy poznają technikę oplatania naczyń drutem. Każdy z uczestników oplecie butelkę lub dwie (w zależności od tempa pracy) tworząc na niej drucianą siatkę.

oplatanie druciarstwo artystyczne

Szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem. Na tych warsztatach możesz się nauczyć jak wyczarować z niego fantastyczne rzeczy począwszy od drobnej biżuterii, przez zawieszki ożywiające okna, po elementy wyposażenia wnętrz. Nie musisz mieć specjalnych zdolności - przy odrobinie cierpliwości możesz nauczyć się zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów poznasz podstawy techniki Tiffany, nauczysz się ciąć i obrabiać szkło, lutować, a z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną niepowtarzalną ozdobą. Wspólnie odkryjemy, że tworzenie przynosi spokój i pozwala oderwać się od codziennych problemów.

warsztaty witrażowe

Mozaika jest techniką dekoracyjną znaną od starożytności. Wszyscy znamy misterne obrazy ułożone z setek tysięcy maleńkich kosteczek. Poza tym mozaika co jakiś czas gości w naszych domach jako modny element wystroju wnętrz. Tym razem możemy mozaikę wykorzystać jako kreatywny sposób na spędzenie czasu i stworzenie niepowtarzalnej ozdoby.
Zapraszam na warsztaty, w czasie których z małych kolorowych kawałków szkła zrobimy niepowtarzalne lampiony.

warsztaty mozaiki

Podczas zajęć uczestnicy poznają rodzaje wełen i sposoby filcowania "na okrągło". Uczą się wyliczać i tworzyć formę. Wykonują z wełny czesankowej torebkę według własnego projektu.

torebka filcowana na mokro

Na zajęciach uczestnicy wykonają apaszkę lub szal techniką filcowania na mokro. Technika ta pozwala w efektowny sposób połączyć wełnę czesankową z tkaniną, np.: jedwabną, lnianą, wełnianą.

szal filcowany na mokro
Odbiorcami szkolenia są studenci psychologii i kierunków pedagogicznych, psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, osoby prowadzące zajęcia pozalekcyjne w szkołach i domach kultury, pracownicy świetlic szkolnych, środowiskowych i socjoterapeutycznych, pasjonaci pracy z młodzieżą w kierunku rozwoju kreatywności.

warsztaty filcowania w ramach kursu arteterapii

Czas trwania: 100 godzin 
(4 zjazdy po 25 godz. raz w miesiącu – piątek, sobota, niedziela)
w okresie luty - maj 2014

Pierwszy zjazd: 21-22-23 luty 2014

Biżuteria sutasz to biżuteria wykonana ze sznurków jedwabnych. Ten rodzaj biżuterii ma długą historię, jednak popularna stała się dopiero kilka lat temu dzięki izraelskiej projektantce Dori Csrengeri. Dzisiaj w Polsce sutasz przeżywa renesans wśród twórców zajmujących się rękodziełem i projektowaniem ręcznie robionej biżuterii.

Technika ta daje twórcom ogromne możliwości pod względem formy i koloru. Łącząc sutasz z kamieniami, kryształami czy srebrem uzyskujemy bardzo oryginalne i niespotykane wcześniej w tej sferze efekty.

Technika ta wbrew pozorom nie jest trudna. Na zajęciach uczestniczki nauczą się krok po kroku jak wykonać wisiorek z wykorzystaniem sznurka sutasz. Panie po zakończonych zajęciach wyjdą z gotową biżuterią.

wisior pomarańczowy

Technika pergaminowa to technika artystycznego zdobienia papieru pergaminowego. Polega ona na: perforowaniu, wycinaniu, wytłaczaniu i malowaniu różnych wzorów. Podczas zajęć wykonana zostanie kartka okolicznościowa. Uczestnicy zostaną zapoznani ze sposobem kolorowania, perforowania oraz ozdabiania. Poznają podstawowe narzędzia wykorzystywane w tej technice.

kartka pergaminowa

Podczas warsztatu stworzymy komplet pięknej i oryginalnej biżuterii w stylu retro.
Użyjemy antycznych baz, papierów oraz szklanych kaboszonów, by każdy uczestnik stworzył: bransoletkę, kolczyki oraz wisior według własnego projektu.
Na warsztacie zapoznamy się z materiałami oraz odpowiednimi preparatami niezbędnymi do tworzenia tego typu biżuterii.

bizuteria w oprawie

Na warsztacie ozdobimy okazały kulisty świecznik biskwitowy w technice decoupage z ornamentami z zastosowaniem techniki 3D, stempli, wosków postarzających, farb perłowych i konturówek.

świecznik wykonany w technice decoupage

Na warsztatach uczestnicy wykonają:
- 3 miniatury 20x20cm
- przy droższej opcji - dodatkowo także apaszkę o wymiarach 55x55cm 

Przedstawiona zostanie także specyfika i historia materiałów
oraz technik, które będą wykorzystywane na zajęciach.

warsztaty malowania na jedwabiu

Kurs Podstawy filcowania łączy ze sobą trzy warsztaty:
filcowania na mokro biżuterii, filcowania na sucho broszki oraz filcowania na mokro kwiatka.
Uczestnicy poznają rodzaje wełen oraz podstawy tej techniki wykonując samodzielnie niepowtarzalne ozdoby. Kurs jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poznać podstawy filcowania w ciągu jednego dnia.

kwiaty korale wisiory broszki

Na warsztatach uczestnicy wykonają 2 kartki o tematyce wielkanocnej, z kurczaczkami i zajączkami, wykorzystując ozdobne dziurkacze do scrapbookingu oraz tekturowe elementy i pieczątki. Podczas warsztatów jest okazja do nauczenia się wielu przydatnych technik i sposobów ozdabiania kartek oraz zapoznania się z różnymi produktami i narzędziami do scrapbookingu.

scrapbooking kartki na wielkanocZapisy:
tel. 509 424 912
biuro@pracowniakreatywnosci.pl

Miejsce:
Pracownia Kreatywności, Bielsko-Biała ul. Schodowa 1/1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz