07 kwietnia 2015

Kalendarium warsztatowe na kwiecień

8 kwietnia 2015 (środa) godz. 16:00 

Warsztaty druciarstwa artystycznego - podstawy

Na warsztatach druciarstwa artystycznego uczestnicy poznają podstawy tej techniki oraz możliwości wykorzystania drutu w tworzeniu różnego rodzaju przedmiotów dekoracyjnych.
Każdy z uczestników wykona kilka elementów ozdobnych z drutu, takich jak: kwiatki, zawieszki w dowolnych kształtach, proste formy przestrzenne, inspirując się prezentowanymi przykładami lub według własnego projektu.
Więcej informacji: TUTAJ.

9 kwietnia 2015 (czwartek) godz. 10:00 

Kurs Zaawansowane filcowanie: torebka, apaszka filcowana na jedwabiu, kapelusz...

Kurs Zaawansowane filcowanie łączy ze sobą trzy warsztaty:
filcowanie torebkifilcowanie na jedwabiu apaszki oraz filcowanie kapelusza.
Uczestnicy poznają zaawansowane techniki filcowania takie jak filcowanie "na okrągło" czy nunofilc, wykonując samodzielnie niepowtarzalne dzieła. Kurs przeznaczony jest dla osób, które już podstawy tej techniki mają za sobą. Połączenie trzech warsztatów jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących nauczyć się form zaawansowanych w ciągu jednego dnia, istnieje także możliwość wzięcia udziału w wybranym przez siebie warsztacie.
Czas trwania:  min. 9 - 10 godz.


Więcej informacji: TUTAJ.

11 kwietnia 2015 (sobota) godz. 11:00 

NOWOŚĆ! Warsztaty tworzenia biżuterii SUTASZ - kolczyki

Biżuteria sutasz to biżuteria wykonana ze sznurków jedwabnych. Ten rodzaj biżuterii ma długą historię, jednak popularna stała się dopiero kilka lat temu dzięki izraelskiej projektantce Dori Csrengeri. Dzisiaj w Polsce sutasz przeżywa renesans wśród twórców zajmujących się rękodziełem i projektowaniem ręcznie robionej biżuterii.
Technika ta wbrew pozorom nie jest trudna. Na zajęciach uczestniczki nauczą się krok po kroku jak wykonać kolczyki z wykorzystaniem sznurka sutasz. Panie po zakończonych zajęciach wyjdą z gotową biżuterią.
Więcej informacji: TUTAJ.

13 kwietnia 2015 (poniedziałek) godz. 16:00 

Warsztaty filcowania na jedwabiu - szal

Na zajęciach uczestnicy wykonają szal techniką filcowania na mokro. Technika ta pozwala w efektowny sposób połączyć wełnę czesankową z tkaniną, np.: jedwabną, lnianą, wełnianą. Poznają rodzaje wełen odpowiednich do filcowania delikatnych szali oraz dodatki, takie jak surowy jedwab, loki, wełna przędzona czy groszek...
Więcej informacji: TUTAJ.

14 kwietnia 2015 (wtorek) godz. 16:00 

Warsztaty filcowania na mokro - torebka

Podczas zajęć uczestnicy wykonują z wełny czesankowej torebkę według własnego projektu. Poznają rodzaje wełen odpowiednich do technik filcowania "na okrągło", nauczą się tworzyć formę i filcować bezszwowo niepowtarzalne wyroby. 
Więcej informacji: TUTAJ.

18 kwietnia 2015 (sobota) godz. 11:00 

Warsztaty witrażowe

Szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem. Na tych warsztatach możesz się nauczyć jak wyczarować z niego fantastyczne rzeczy począwszy od drobnej biżuterii, przez zawieszki ożywiające okna, po elementy wyposażenia wnętrz. Nie musisz mieć specjalnych zdolności - przy odrobinie cierpliwości możesz nauczyć się zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów poznasz podstawy techniki Tiffany, nauczysz się ciąć i obrabiać szkło, lutować, a z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną niepowtarzalną ozdobą. Wspólnie odkryjemy, że tworzenie przynosi spokój i pozwala oderwać się od codziennych problemów.
Więcej informacji: TUTAJ.

21 kwietnia 2015 (wtorek) godz. 16:00 

Warsztaty tworzenia kartek w technice pergaminowej

Technika pergaminowa to technika artystycznego zdobienia papieru pergaminowego. Polega ona na: perforowaniu, wycinaniu, wytłaczaniu i malowaniu różnych wzorów. Podczas zajęć wykonana zostanie kartka okolicznościowa. Uczestnicy zostaną zapoznani ze sposobem kolorowania, perforowania oraz ozdabiania. Poznają podstawowe narzędzia wykorzystywane w tej technice.
Więcej informacji: TUTAJ.

23 kwietnia 2015 (czwartek) godz. 16:00 

XIII spotkanie scrapbookingowe

Spotkanie pomyślane jest dla pań, które chciałyby oderwać się na jeden wieczór od obowiązków i spędzić go na twóczych zajęciach i koleżeńskich plotkach, w sympatycznym gronie kreatywnych osób.
Na spotkaniu wnosimy opłatę za miejscówkę, kawę, herbatę i słodkości 10 zł
(lub można w zamian zrobić zakupy na miejscu za 20 zł
Ilość miejsc ograniczona, prosimy więc o wcześniejsze zapisy na biuro@pracowniakreatywnosci.pl

Więcej informacji: TUTAJ.

25 kwietnia 2015 (sobota) godz. 11:00 

Warsztaty filcowania szala typu "mgiełka"

Na warsztatach uczestnicy wykonają delikatny i wyjątkowo cieniutki szal "mgiełka" z delikatnej i miękkiej w dotyku wełny merynosów australijskich. Dla wzbogacenia faktury będzie można wykorzystać kuleczki wełniane, surowy jedwab, włókna jedwabiu typu silk laps, loki wełniane, przędze.
Więcej informacji: TUTAJ.

8 maja 2015 (piątek) godz. 16:00 

NOWOŚĆ! Warsztaty beadingu: bransoletka na bazie Nunn

Podczas zajęć uczestnicy poznają  zasady wyplatania bransoletek techniką peyote i wklejania ich w bazy Nunn (podstawy bransoletki z podniesionym brzegiem). Do pracy zostaną wykorzystane najwyższej jakości koraliki MIYUKI Delica Beads, które podbijają świat. Każdy uczestnik w czasie warsztatu wykona unikatową bransoletkę.
Więcej informacji: TUTAJ.

8 maja 2015 (piątek) godz. 16:00 

Warsztaty beadingu: koralikowe węże

Koralikowe węże to jedna z nowych technik tworzenia biżuterii. Aby rozpocząć przygodę z szydełkowymi wężami nie potrzeba dużego nakładu; wystarczy szydełko, koraliki i dobre chęci. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z tajnikami tej techniki, każdy wykona bransoletkę według własnego pomysłu. Szeroka gama kolorów koralików pozwala na osiągnięcie ciekawych kompozycji i wzorów.
Więcej informacji: TUTAJ.
Zapraszamy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz