02 marca 2017

Kalendarium warsztatowe na marzec

Po dwuletniej prawie nieobecności w strefie blogowej - wracamy :) Działaliśmy oczywiście przez ten cały czas w Pracowni, a informacje o warsztatach i zdjęcia z warsztatów umieszczaliśmy na naszej stronie facebookowej www.facebook.com/PracowniaKreatywnosci/ ... jednak zatęskniliśmy też za blogowym światem.

Zaczynamy od kalendarium na najbliższy miesiąc:

  • 4 marca 2017 (sobota) godz. 09:30 

Warsztaty filcowania na mokro - kapelusz lub czapka

Podczas zajęć uczestnicy wykonują z wełny czesankowej kapelusz lub czapkę. Będą pracować na delikatnej i miłej w dotyku wełnie merynosów australijskich (18 mikronów.) Poznają również dodatki do filcowania takie jak surowy jedwab, loki..


Uwaga: Warsztat odbywa się w osobistej pracowni prowadzącej: w Bielsku - Białej ul. Orchidei 40/2


  • 7 marca 2017 (wtorek) godz. 16:30 

Warsztaty druciarstwa artystycznego w stylu Vintage

Na warsztatach druciarstwa artystycznego uczestnicy poznają podstawy tej techniki, oraz możliwości wykorzystania drutu w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak: papier, tkanina, koronka ..... w tworzeniu różnego rodzaju przedmiotów dekoracyjnych.
Każdy z uczestników wykona kilka elementów ozdobnych, takich jak: kwiatki, zawieszki w dowolnych kształtach, proste formy przestrzenne, inspirując się prezentowanymi przykładami lub według własnego projektu.  • 9 marca 2017 (czwartek) godz. 16:30

Warsztaty beadingu: Wisior lub broszka

W trakcie warsztatu każdy z uczestników wykona własnoręcznie broszkę lub wisior poznając technikę oprawy kaboszonu. Na warsztacie zostaną również przedstawione podstawowe informacje na temat tworzenia biżuterii z drobnych koralików.  • 14 marca 2017 (wtorek) godz. 16:30

Warsztaty decoupage - efekty malarskie na szkle

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak można ozdobić szklaną butelkę techniką decoupage'u, używając do tego niestandardowych środków. Dowiedzą się także jak na szkle uzyskać powierzchnię tynku, na którym efekty malarskie i efekty postarzania wyglądają bardzo ciekawie. To niecodzienne podejście do tej techniki z pewnością rozbudzi kreatywność w poszukiwaniu niekonwencjonalnych środków w technice decoupage'u.  • 31 marca 2017 (piątek) godz. 16:00 

NOWOŚĆ! Warsztaty filcowania pisanek - tym razem na mokro!

Na warsztatcie uczestnicy ozdobią styropianowe jajka tym razem stosując technikę filcowania na mokro. To szybki i łatwy sposób na stworzenie niepowtarzalnych "pisanek", łącząc ze sobą różne kolory i odcienie. Dodatkowo wykorzystany surowy jedwab doda nam połysku i urozmaici fakturę. Ta technika może być także wykorzystana do stworzenia tła dla filcowania igłowego. Każdy uczestnik ozdobi zestaw składający się z 10 pisanek.


  • 1 kwietnia 2017 (aobota) godz. 09:30 

Kurs filcowania: faktury i struktury

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają cztery próbki, tworząc różne efekty struktur i faktur. Będą łączyć wełnę z tkaniną jedwabną, włóknami jedwabnymi typu silk laps, czesanką jedwabną, wełną przędzoną, kuleczkami wełnianymi, lokami wełnianymi, koronkami itp. Nauczą się rozkładać wełnę zarówno cieniutko, wręcz ażurowo, ale również tworząc stałe, stabilne choć cienkie płaszczyzny przydatne podczas filcowania ubrań. Będziemy tworzyć aplikacje jedwabne na wełnie oraz malarskie rozkładanie wełny na jedwabiu. Poznane techniki przydadzą się do tworzenia różnych typów szali. Mogą także wzbogacić techniki wykończenia filcowych torebek, kapeluszy, ubrań, obrazów itp.

Uwaga! Warsztat może ulegać zmianom i modyfikacjom w zależności od potrzeb uczestników. Na życzenie kursantów można rozszerzyć warsztat także o formy przestrzenne.  • 1 kwietnia 2017 (Sobota) godz. 11:00 

NOWOŚĆ! Warsztaty beadingu: bransoletka tkana na krośnie

W trakcie warsztatu każdy z uczestników wykona własnoręcznie bransoletę z koralików toho, techniką wyplatania na krośnie. Na warsztacie zostaną również przedstawione podstawowe informacje na temat tworzenia biżuterii z drobnych koralików.


Szczegóły na naszej stronie www.pracowniakreatywnosci.pl

Zapisy na biuro@pracowniakreatywnosci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz